Circus Mircus - საქართველოს წარმომადგენელი ევროვიზიაზე

ესტონეთმა ევროვიზიაზე წარმომადგენლად სტეფანი შეარჩია

ესტონეთის წარმომადგენელი ტურინში 2022 წლის ევროვიზიის სიმღერის კონკურსზე სტეფანი იქნება სიმღერით „Hope”. სტეფანმა ევროვიზიის საგზურის მოსაპოვებლად ესტონეთის ეროვნულ შესარჩევ კონკურსში „Eesti Laul”-ში გაიმარჯვა.

ლიეტუვას ევროვიზიაზე მონიკა ლიუ წარადგენს

ლიეტუვას ნაციონალური კონკურსში „Pabandom iš naujo! 2022” მონიკა ლიუმ გაიმარჯვა და ამის მიხედვით,  ევროვიზიის სიმღერის კონკურსზე ტურინში ლიეტუვის წარმომადგენელი ის იქნება. სიმღერით „Sentimentai”. მონიკამ, როგორც ჟიურისგან, ასევე მაყურებლებისგან პირველი ადგილი დაიმსახურა და ორივე…

ევროვიზია 2022: ირლანდიას ბრუკ სკალიონი წარადგენს

“Eurosong 2022”-ში ბრუკმა სიმღერით „That’s Rich” გაიმარჯვა. სიმღერამ ირლანდიური ჟიურისგან მხოლოდ 4 ქულა დაიმსახურა, მაგრამ საერთაშორისო ჟიურისა და ტელემაყურებლის ქულები გამარჯვებისთვის საკმარისი აღმოჩნდა.

ტურინში მასპინძელ ქვეყანას მაჰმუდი და ბლანკო წარადგენენ

იტალიის წარმომადგენლები 2022 წლის ევროვიზიის სიმღერის კონკურსზე მაჰმუდი და ბლანკო იქნებიან სიმღერით ,,Brividi”. თებერვლის დასაწყისში გამართული 72-ე სანრემოს მუსიკალური ფესტივალი სწორედ მათი გამარჯვებით დასრულდა. სიმღერამ პირველი ადგილი დაიკავა ყველა კომპონენტში, როგორც ჟიურის…

მორის ყვითელაშვილმა მოკლე პროგრამა Gjon’s Tears-ის სიმღერაზე Tout l’Univers შეასრულა

ქართველმა მოციგურავემ, მორის ყვითელაშვილმა, დღეს პეკინის 2022 წლის ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე მოკლე პროგრამით ჯგუფური შეჯიბრის ფარგლებში იასპარეზა. მან თავისი გამოსვლა 2021 წლის ევროვიზიაზე შვეიცარიის წარმომადგენლის, Gjon’s Tears-ის, სიმღერაზე Tout l’Univers შეასრულა

ესპანეთს 2022 წლის ევროვიზიაზე შანელ ტერერო წარადგენს

ესპანეთის ევროვიზიის შესარჩევ კონკურსში, Benidorm Fest 2022 – ში  შანელ ტერერომ გაიმარჯვა, სიმღერა SloMo ჟიურის შეფასებით პირველ ადგილზე გავიდა. დანარჩენ ორ კომპონენტში დაკავებული მეორე და მესამე ადგილებით, საბოლოო ჯამში, შანელ ტერერომ 96…

🇬🇪 საქართველოს წარმომადგენლები ევროვიზიაზე 🇬🇪

წელი არტისტი სიმღერა ადგილი
2007 სოფო ხალვაში Visionary Dream 12
2008 დიანა ღურწკაია Peace Will Come 11
2010 სოფო ნიჟარაძე Shine 9
2011 Eldrine One More Day 9
2012 ანრი ჯოხაძე I’m A Joker ნახევარფინალი
2013 სოფო & ნოდიკო Waterfall 15
2014 The Shin & მარიკო Three Minutes to Earth ნახევარფინალი
2015 ნინა სუბლატი Warrior 11
 2016 Young Georgian Lolitaz
 Midnight Gold
20
 2017  თამარა გაჩეჩილაძე
 Keep The Faith
ნახევარფინალი 
 2018  ირიაო
 შენი გულისთვის
ნახევარფინალი 
 2019  ოთო ნემსაძე
 სულ წინ იარე
ნახევარფინალი 
2021 თორნიკე ყიფიანი You ნახევარფინალი